KONST / Litografier / Färglitografi 12353083
nr 1235 3083
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Sommarhus. Signerad, numrerad 166/260. Motivet: 31x47 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 februari 2019
kl 20:36:04
13/2 20:43:03
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman